top of page
  • Zdjęcie autoraIlona Wilk

Rodzinny sukces A.P Denti Anna Filipczak - nowoczesnej Kliniki Stomatologii i Medycyny Estetycznej

A.P. DENTI Anna Filipczak - Pacała to Klinika Stomatologii i Medycyny Estetycznej zlokalizowana w Zduńskiej Woli, odznaczająca się rodzinną tradycją. Dr Anna Pacała, właścicielka kliniki przywiązuje ogromną wagę do rozwoju. W trosce o komfort swoich Pacjentów inwestuje w najlepszy sprzęt dostępny na rynku.Pani Aniu, proszę powiedzieć jak zaczęła się Pani przygoda ze stomatologią? Co Pani najbardziej lubi w swoim zawodzie?

Moja przygoda ze stomatologią zaczęła się wiele lat temu, kiedy stomatologia nie była jeszcze tak rozwiniętą gałęzią medycyny jak obecnie. Po zakończeniu studiów zaczęłam pracę w Poradni Stomatologicznej w Zduńskiej Woli i jako stomatolog szkolny w Szkole Podstawowej. Praca ta nie dawała mi satysfakcji. W niedługim czasie rozpoczęłam specjalizacje z chirurgii stomatologicznej i odtąd moja praca stała się ciekawsza.

Najbardziej w swoim zawodzie lubię brak monotonii. To, że każdy pacjent jest inny i wymaga indywidualnego podejścia i sposobu leczenia. Obecna stomatologia jest tak szeroko rozwiniętą dziedziną, że daje nam te możliwości.


Po jakim czasie powstał gabinet A.P. DENTI Anna Filipczak - Pacała?

Gabinet otworzyłam rok po zakończeniu studiów. Na początku był on w małym pomieszczeniu w piwnicy w bloku. Po paru latach zbudowałam nowy gabinet mieszczący się w innym miejscu, który niedawno rozbudowałam i unowocześniłam.


Skąd pomysł na połączenie stomatologii z medycyną estetyczną?

Po wielu latach pracy jako chirurg stomatolog poczułam pewną monotonie. Chciałam wykonywać inne zabiegi. Z tego powodu zaczęłam jeździć na wiele szkoleń z medycyny estetycznej, by wprowadzić je do gabinetu. Jako stomatolodzy poprawiamy wygląd zewnętrzny pacjenta. Znamy prawidłowe proporcje twarzy. Chciałam nie tylko poprawiać ich stan uzębienia, ale także podejść do leczenia kompleksowo. Stomatologia i medycyna estetyczna moim zdaniem stanowią bardzo dobre połączenie. Podkreślają to również Nasi Pacjenci.


W A.P. DENTI Anna Filipczak - Pacała współpracuje Pani razem z córką Pauliną. Jest bardzo wiele rekomendacji na temat Państwa usług. Czy trudno jest łączyć "biznes" z życiem rodzinnym?

Mieszkamy w jednym domu. Jest nas 5tka. W naszym przypadku nie jest to trudne. Mamy ze sobą bardzo dobry kontakt. Tak naprawdę jesteśmy najlepszymi przyjaciółkami co nam ułatwia prowadzenie gabinetu. Na co dzień musimy mieć wszystko zaplanowane. Jestem babcią 3,5 letniej Mai. Cała nasza 4tka wymienia się w codziennym obowiązkach i opiece nad nią. Dzięki temu, że jesteśmy tak zorganizowana grupą łatwiej jest nam pogodzić życie rodzinne z biznesem.
Jaka jest recepta na taki rodzinny sukces? Czy korzystały Panie z doświadczenia innych zespołów?


Naszą receptą jest dobry kontakt, wzajemne zaufanie, a także pasja, którą odnajdujemy w naszej codziennej pracy. Każda z nas ma różne pomysły na rozwój gabinetu, które pozwalają nam go jeszcze bardziej rozwijać.


A.P. DENTI Anna Filipczak - Pacała wyposażyła Pani w najlepszy sprzęt na rynku. To dość duża inwestycja. Czy rodzaj sprzętu oraz kosmetyki mają wpływ na skuteczność zabiegów?


Zawsze marzyłam o laserze Fotona Light Walker. Na każdych targach stomatologicznych odwiedzałam stoisko BTL z nadzieją, że kiedyś wyposażę w niego swój gabinet. Swoją przygodę z laserami zaczęłam od najprostszych laserów diodowych, później zamieniłam je w nowoczesny laser Lasotronica SMART M Pro, a w tym momencie mam również Fotona. Dziś mogę powiedzieć, że warto marzyć.

Widzimy większą skuteczność zabiegów zarówno w zakresie medycyny estetycznej jak i stomatologii. Pacjenci są zadowoleni, zarówno z szerokiej gamy zabiegów jaką możemy im zaoferować jak i bezbolesnego leczenia zębów.


Jacy pacjenci zgłaszają się najczęściej do leczenia wielospecjalistycznego? Czego oczekują?


Mamy szeroką gamę pacjentów. Jedną z najczęstszych grup, są osoby które potrzebują odbudowy uśmiechu, odmłodzenia rysów twarzy. Zwracają się do nas również rodzice, których dzieci boją się leczenia, a chcieliby skorzystać z bezbolesnego leczenia laserowego a także z sedacji.

Mamy pacjentów chirurgicznych, wymagających natychmiastowej pomocy, pacjentów periodontologicznych a także pacjentów endodontycznych. Zajmujemy się medycyną estetyczną, terapią przeciw łysieniu, leczeniem chrapania. Pacjenci oczekują leczenia bezbolesnego a także chcą natychmiastowych efektów.


Czy poza intensywną pracą zawodową znajdują Panie czas na pielęgnowanie jakichś zainteresowań pozazawodowych?


Na tą chwilę żyjemy w biegu. Nie mamy za dużo wolnego czasu by skupić się na naszych zainteresowaniach. Mamy nadzieję, że wkrótce się to zmieni i będziemy mogły trochę zwolnić. Zacząć realizować swoje pasje i marzenia.


17 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page