top of page
  • Zdjęcie autoraIlona Wilk

Paulina Sobota - kobieta dynamit! Od tańca, po topowe reklamy, role w serialach i spełnianie marzeń

Paulina Sobota - kobieta z ogromnym temperamentem. Przebojowa, niezależna, z tysiącem pomysłów na siebie. Wszystkich zaraża pozytywną energią, nie tylko na planie licznych reklam, serialu Brzydula 2, czy Wkręceni. Dba o wszystkie detale jako topowa wizażystka. Podczas pandemii musiała zmienić profil swojej firmy, ale nie poddała się. To ją podbudowało i stworzyło nowe perspektywy. Prywatnie - jest niesamowicie autentyczna i szczeraPaulina, jesteś przedsiębiorczą kobietą! Pomimo młodego wieku masz na swoim koncie cała masę sukcesów. Opowiedz proszę o nich

Jestem uparta ale dewizą na życie od zawsze było " NAJWAŻNIEJSZE ŻEBY BYŁO FAJNIE ". Zawsze podczas każdego zlecenia , odpisywania na mail dbam o klimat i dobrą atmosferę nie pozwalając sobie na gorsze dni . Każdy pion to mój skarb i staram się pracować z każdym tak by chciał mnie polecić zawsze - każdemu i zapamiętał w samych superlatywach. Pracuję na 200% przy każdym zleceniu, udoskonalając je i siebie .

Miałam 16 lat gdy zaczęłam prowadzić HYPNOTIC4DANCERS- tancerki występujące na imprezach techno dostawały ręcznie robione kostiumy dzięki dziadkowi który miał sporo materiałów jako krawiec i garderobiany Teatru Dramatycznego. Tata zaś w szkole filmowej w której uczył, miał sporo osób, które chciały się angażować w moje pomysły, więc wsparcie od rodziny było niezbędne. Podczas studniówki, po odtańczeniu Poloneza, wystąpiłam z zespołem dla szkoły a później jechałam do jednego z klubów warszawskich robić pokaz zamiast tańczyć z rówieśnikami w sali gimnastycznej. Tego dnia zamiast wypoczywać i zbierać siły malowałam na tancerkach od rana bodypainting i udzielałam pierwszego wywiadu dla Życia Warszawy i kolorowego wydania "Wysokie obcasy ". Miłość do makijażu i eventów wzięła się z wygranej reklamy. Miałam wtedy zaledwie 12 lat... Wejście do garderoby było jak strzał piounem dzięki któremu wiedziałam że chcę te cudowne uczucia dawać wszystkim kobietom na tej planecie.


Pandemia mocno namieszała na rynku - również w Twoim biznesie. Musiałaś dokonać wielu zmian, ale na przekór wszystkiemu idziesz do przodu. Co daje Ci motywacje?

Ja sama - czas dał mi możliwość zastanowienia się nad samą sobą . Doceniania siebie . Zrozumiałam że JA to najlepsza inwestycja, na którą wcześniej nie miałam czasu. Wybrałam "dostępne środki " - wróciłam na studia , zaczęłam się szkolić i zadbałam o siebie poprawiając wszystko co odkładałam na później... Wróciłam do aktorstwa. Skoro nie mogę podróżować jak dawniej, skoro nie mogę robić eventów - motywacją są rachunki do zapłacenia ;)


Jesteś stylistką i wizażystką nagrodzoną wieloma odznaczeniami. W czym tkwi sekret piękna kobiety?

W jej elastyczności i otwartości - pozbyciu się przyzwyczajeń i zaufaniu profesjonalistom, którzy swym doświadczeniem potrafią zdziałać cuda. Po to jesteśmy w tej branży w końcu, prawda ?

Jakie w tym roku będą obowiązywać trendy w makijażu?

Wraca naturalność , wraca MAKE UP NO MAKE UP . Główną rolę będzie grał zimy róż na policzkach i uciekać będziemy od ziemistych odcieni i brązowych cieni jakie upodobały sobie Polki. Zimne tonacje, pastelowe kolory i świeżość jaką widzimy w młodzieżowym stylu licznych projektantów.

Na pierwszy rzut oka wyglądasz na kobietę przebojową i pewną siebie. W czym tkwi sekret samoakceptacji i budowania pozytywnej samooceny?

"Co zrobisz jak nic nie zrobisz " - to hasło faceta, w którym na maxa jestem zakochana ale ma inną, więc pozostaje mi być z boku jako dobra koleżanka. To rozwiązanie jakie nie pozwala tracić ani jednego dnia ze swojego życia. Po co mam się spalać na rzeczach, na które nie mam wpływu? Skupiam się na tym co dobre, co pozytywne, co szczere i prawdziwe. Idę dalej po złych przeżyciach . To nie jest sekret, a raczej podejście do życia. Lubię jeść - nie chce z tego zrezygnować. Lubię spać - będę szukała czasu by móc to robić w jak najbardziej komfortowych warunkach . Idealna to może być moja kreska namalowana linerem, ale nie za wszelką cenę na przykład sylwetka ;)

Grasz w filmach i reklamach. Które z nich wspominasz najlepiej?

Aktualnie mam przyjemność pojawić się w serialu Brzydula 2 - uwielbiam role komediowe więc tam czuje się najlepiej. Zazwyczaj takie role dostaje :) Od zawsze w takich chciałam grać ale i biegać z pistoletem i niczym NIkita emanuować kobiecością i siać spustoszenie wśród złoczyńców, na co pozwolił mi jeden z Mini Seriali, w których jakiś czas temu miałam okazję po ogromnym castingu i to wieloetapowym, zagrać. Wkreceni 2 też wspominam niesamowicie po tym jak ciepło przez naszych znanych aktorów zostałam przyjęta na planie i co najważniejsze reżyser rozszerzył mi role :)

W jaki sposób przygotować się do castingu aby go wygrać?

Super naturalny makijaż, bardzo ważne jest sprężyste i zgrabne ciało ! kamera wszystko wychwyci - nie gram więc zawsze wtedy gdy pozwolę sobie na bycie łakomczuchem - coś za coś. Nie warto w tej branży odpuszczać treningów niestety. Ważny jest ubiór - podkreślający sylwetkę oraz pozytywna energia !

Jakie masz marzenia i plany na przyszłość? Czego mogę ci życzyć?

Marzenia : Pięknego domu w środku lasu i życzliwych sąsiadów. Szczęścia bo tego często mi brakuje. Znalezienia miłości odwzajemnionej, która będzie kochała podróże i całą rodziną będzie chciała je uskuteczniać regularnie . Plany : I cabrio ! Marzy mi się od lat :) Może jak wszystko wróci do normy będzie mnie na nie stać.

Życzyć : Zdrowia, już nawet jest po zdiagnozowaniu hipoglikemii reaktywnej nauczyłam się funkcjonować, więc tego nigdy za mało - również oczywiście się przyda .

316 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page